0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталПолитика

Комисија за заедничко управување меѓу Северна Македонија и Албанија со природното и културното наследство во Охридскиот Регион

Mинистерот без ресор задолжен за дијаспората Едмонд Адеми во својство на претседател на Националната комисија за УНЕСКО вчера во Тирана оствари работни средби со министрите за култура и за животна средина на Албанија, Елва Маргарити и Бленди Клоси.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close