Фудбал

Клоп го посоветувал Кутињо да се пресели во Баерн

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп призна дека го советувал напаѓачот Филипе Кутињо да се пресели во Баерн. Тимот од Минхен го изнајми Бразилецот за една сезона.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close