0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталРепортажа

Кливленд – град на рокенролот, медицината и спортот

Куќата на славните на рокенролот и медицинскиот комплекс кој е еден од најразвиените во САД се главното обележје на Кливленд, вториот по големина град во американската сојузна држава Охајо. Иако навидум мирен и не толку познат град, Кливленд е родното место и на еден од најпознатите НБА-играчи на денешницата Леброн Џејмс, а оттука се и креаторите на „Супермен“, американскиот писател Џери Сигел и артистот Џо Шустер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close