0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДФудбал

Кит-Го триумфираше против Осогово, Саса и Брегашница Штип ремизираа во М.Каменица

Фудбалерите на „Кит Го“ ја запишаа првата победа во новата сезона во Втората лига - Исток, славејќи со 1:0, на домашен терен против Осогово. Избраниците на Емил Грнев сосема заслужено стигнаа до триумфот низ далеку подобра игра од противникот, заокружен со погодокот на Бошко Ступиќ во 65. минута од средбата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close