СветСвет.Портал

Ким Џонг Ун го поканил Трамп на состанок во Пјонгјанг

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун го поканил американскиот претседател Доналд Трамп на состанок во Пјонгјанг, објави денеска  јужнокорејскиот весник „Чунан Илбо“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close