0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

КФСМ им подели по десет топки „спалдинг“ на прволигашите

Раководството на Кошаркарската федерација на Северна Македонија денеска им подели топки „спалдинг ТФ-1000“ на клубовите кои претстојната сезона ќе се натпреваруваат во Првата лига во машка сениорска конкуренција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close