Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кан: Пакистан на најстрог начин ќе реагира поради Кашмир

Пакистан ќе одговори колку што е можно построго на постапувањето на Индија со спорната територија на Кашмир, а светската заедница ќе биде одговорна за каков било „катастрофален“ исход, изјави денеска пакистанскиот премиер Имран Кан.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close