0_Македонија.ПорталОпштество

Кампања за поголема безбедност на децата во сообраќајот

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патишта на почетокот на секоја учебна година реализира кампања за подигање на свеста за поголема безбедност на децата во сообраќајот. Мотото на кампањата е „Безбедно дете - за безбедна и сигурна иднина“ #Вози одговорно.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close