СветСвет.Портал

Израелската армија го ракетираше спорниот дел од границата со Либан

Израелската армија истрела артилериски гранати на спорниот дел од границата со Либан, јави телевизијата Ал Манар, која е поврзана со  Хезболах

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close