Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Изложба на проектот „1/2 состојба“ на Михаела Јовановска во Њујорк

Во Галеријата Ем-си во Њујорк в сабота ќе биде отворена изложба на уметнички проект „1/2 состојба“ на уметницата Михаела Јовановска во соработка со видеоавторката Вероника Камчевска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close