Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Изложба на македонски стрип-автори во кумановскиот Центар за култура

Изложба на македонски стрип-автори, во организација на кумановскиот Центар за култура во соработка со Стрип-центарот на Македонија - Велес, вечерва ќе биде отворена во изложбениот салон на НУ Центар за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close