Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Изложба на академскиот уметник Зоран Арсовски-Бабата во Књажевац

Академскиот ликовен уметник Зоран Арсовски-Бабата денеска ќе ја реализира својата самостојна изложба во „Големата уметничка галерија во домот” во Књажевац, Србија, и ќе биде отворена наредните две недели.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close