0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоРезултати

Историски триумф за македонската одбојка

Машкиот национален тим на Северна Македонија во одбојка, ја совлада Белорусија со 3:1 (по сетови 23:25, 25:19, 29:27, 25:20), што е прва победа за „жолто-црвените“ на европските првенства.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close