СветСвет.Портал

Иран заплени танкер со 250.000 литри дизел гориво

Иранската Револуционерна гарда заплени уште еден танкер во Персискиот залив поради наводно криумчарење 250.000 литри дизел горива во Обединетите Арапски Емирати, јави иранската студентска новинска агенција ИСНА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close