СветСвет.Портал

Индија очекува преземање на контролата над Кашмир

Индискиот министер за надворешни работи Субрахманјам Јаишанкар денеска изјави дека дел од Кашмир, кој е под контрола на Пакистан, припаѓа на Индија и дека очекува еден ден Индија да ја преземе контролата над тој дел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close