БалканБалкан.Портал

Хоџај: Пацоли го доведе во прашање признавањето на Косово

Вицепремиерот на Косово и поранешен министер за надворешни работи, Енвер Хоџај изјави денеска дека „српската и руската кампања“ за повлекување на признавањето на Косово е овозможена од „незнаењето и немањето стратегија“ на шефот на дипломатијата на Косово, Беџет Пацоли.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close