СветСвет.Портал

Хезболах повторно се заканува

Лидерот на либанскиот Хезболах, Хасан Насралах изјави денеска дека нема црвена линија во одбраната на Либан од израелската агресија, само еден ден откако шиитската милитантна група соопшти дека урнала уште еден израелски дрон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close