СветСвет.Портал

Хезболах демантира дека има фабрика за ракети во Либан

Лидерот на либански Хезболах, Хасан Насралах изјави дека групата поседувба ракети со прецизно наведување, но ги демантира наводите на Израел, дека има фабрика за ракети во Либан

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close