БалканДописници Свет

Харадинај: Партијата на Весели е архитект на корупцијата во Косово

Косовскиот премиер во оставка и лидер на Алијансата за иднината на Косово (ААК), Рамуш Харадинај, го посочи својот досегашен партнер во Владата, Демократската партија на Косово (ПДК), како „архитект на корупцијата“ во државата, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close