0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Хакатон во Скопје за решенија за надминување локални развојни предизвици

Во организација на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Лабораторијата за иновации од Тел Авив- Израел ‘Креаторс’денеска и утре во Скојпе организираат хакатон отворен за сите претприемачи во државата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close