Фудбал

Гвардиола: Стерлинг го нема достигнато нивото на Меси и Роналдо

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола, го сподели своето мислење за напаѓачот Рахим Стерлинг. На пет натпревари од Премиер лигата тој има пет погодоци, или во просек по еден на секој натпревар.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close