0_Спорт.ПорталОстанато

Грожан ќе остане во Хас и следната сезона

Раководството на Формула 1 тимот Хаас го продолжи договорот за следната сезона со францускиот возач Роман Грожн, објавено е на официјалната веб-страница на тимот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close