БалканБалкан.Портал

Грчката крајбрежна стража спаси 12 израелски туристи

Грчката крајбрежна стража денеска спасила 12 израелски туристи кои поради силен ветар останале заробени во кајаци меѓу два острови во источниот дел на Егејското Море.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close