БалканБалкан.Портал

Голем пожар во хемиска фабрика во Турција

Голем пожар избувна во хемиска фабрика во индустриската зона Тузла во Истанбул, објавија турските медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close