Избрано

Години по терористичките напади на 11 септември, илјадници пациенти со карцином

Жаклин Фебрилет имаше 26 години и работеше во близина на Светскиот трговски центар (СТЦ) кога на 11 септември се срушија њујоршките „близначки“. Денес таа е една илјадниците заболени од рак поради изложеноста на отровни честички по катастрофата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close