0_Магазин.ПорталЗанимливости

Гинисов рекорд за најдолги вештачки нокти

Американецот Одилон Озар успеал „да ги надгради“ своите нокти за 121 сантиметар. Секој од нив е обоен во сино и виолетово. За да научи да го прави тоа, тој земал часови кај својата пријателка од градот, Шаниква, инаку искусна стилистка. Озар, според неговите кажувања, зел повеќе од 200 часа кај неа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close