Дописници МКДОпштински вести

Генерално чистење на населените места Вељуса и Просениково

Екипи на Одделението „Комунална хигиена“ при ЈПКД „Комуналец“ извршија генерално чистење на населените места Вељуса и Просениково со рачно и машинско метење на улиците, а собран е и подигнат отпадот од јавните површини.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close