0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Фрчковска ќе бара да ѝ се укине притворот на Јанева

Укинување на мерката притвор за поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева ќе побара денеска нејзината адвокатка Ирена Фрчковска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close