Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Европската перспектива на Западен Балкан на агендата разговори Шојбле – Дендиас

Мигрантското прашање, активностите на Турција во Егејското Море и Источниот Медитеран, Брегзит, грчките иницијативи за привлекување инвестиции, но и европската перспектива на Западен Балкан, биле темите за кои, според грчката новинска агенција АНА-МПА, разговарале претседателот на Бундестагот, Волфганг Шојбле, и министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, на нивната вчерашна средба во Берлин, jави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close