0_Македонија.ПорталВидеоОпштински вестиСкопје

Европската недела на мобилност 2019 – поттик граѓаните да се вклучат во локалниот живот

Бројни содржини и мноштво различни едукативни вежбовни активности за различни возрасни категории ќе содржи Европската недела на мобилност 2019, што официјално започна денеска под мотото „Пешачи со нас“, а ќе трае до 22 септември.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close