Останато

Европа избира претставници во Светската агенција за борба против допинг

Европскиот комитет за Светската антидопинг агенција (ВАДА) со тајно гласање ги избра, министерот за млади и спорт на Украина, Жданов за втор член на Советот на Европа во Одборот на Фондацијата ВАДА (Светска агенција за борба против допинг) и министер за спорт на Луксембург, Дан Керш како европски член на Извршниот комитет ВАДА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close