0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Евроактив: Која е порaката на Фон дер Лајен за Западен Балкан?

Со изборот на кандидатите за комесари, претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ја најави својата визија за Европа во наредните пет години и упати пораки до Вашингтон, Лондон, Рим, Даблин, Загреб, но и до Западниот Балкан, пишува хрватски Евроактив.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close