Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ: Сослушувањето на Унгарија не е лов на вештерки

Финското претседателство на Европска Унија ги отфрли обвинувањата на унгарската Влада дека денешното сослушување за состојбата на правната држава во Унгарија претставува „лов на вештерки“

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close