Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ го осуди трагичното убиство на судански бегалец во Либија

Европската Комисија упати сочувство за смртта на суданскиот бегалец застрелан во стомакот, кога заедно со 103 други мигранти, се обидел да им побегне на либиската крајбрежна стража.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close