БалканБалкан.ПорталДописници Свет

ЕУ ќе инвестира 48 милиони евра за здравствен центар за деца во Хрватска

Европската Унија ќе инвестира над 48 милиони евра од Европскиот регионален фонд за развој за да овозможи проширување на детската болница во Сребрњак и да помогне да се изгради истражувачки здравствен центар за деца од светски ранг, соопштија денеска службите на Европската Комисија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close