СветСвет.Портал

Еспер: Велика Британија треба да ги прифати џихадистите притворени во Сирија

Британската влада мора да ги врати поранешните членови и соработници на терористичката „Исламска држава“ со британско државјанство назад во земјата, или тие ќе се вратат на извршување насилства, изјави американскиот министер за одбрана Марк Еспер.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close