0_Спорт.ПорталФудбал

Ериксен ќе добива 7,5 милиони евра по сезона ако потпише со Тотенхем

Во текот на летото, Јунајтед, Атлетико Мадрид, ПСЖ, Реал Мадрид, Интер и Јувентус покажаа интерес за играчот. Актуелниот договор на Ериксен со „петлите“ истекува во летото 2020 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close