Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Емануел Макрон најави поостра политика кон имиграцијата и азилот

Претседателот на Франција Емануел Макрон, зборувајќи пред околу двеста членови на неговото парламентарно мнозинство, петнаесет дена пред дебатата во Националното собрание и Сенатот за имиграцијата, закажана за 30 септември и 2 октомври, најави заострување на француската политика за азилот и имиграцијата, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close