Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Експлозија во италијанска рафинерија за нафта

Експлозија избувна во италијанската рафинерија за нафта во градот Саназаро де Бургонди, пишува весникот „Кориере дела сера“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close