Дописници МКДОпштински вести

Еколошки советувања во Охрид за „Фер и здрава храна“ и за „Енергетска демократија“

Повеќе од 60 учесници беа дел од двете еколошки советувања на темите „Фер и здрава храна” и „Енергетска демократија” што се одржаа во Охрид, во организација на Здружението за одржлив социо-економски развој „Изгрејсонце“ од Скопје, a со поддршка на „Green European Foundation“ (GEF) од Брисел, Белгија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close