0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Еко акција во штипската населба „8 Ноември“

Граѓани, претставници на општина Штип, јавните претпријатија, пожарникари и на невладиниот сектор денеска ги исчистија зелените површини во штипската населба „8 Ноември“, каде што од петок почнува манифестацијата „Пастрамајлијада“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close