Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕК ја уверува јавноста дека има доволни резерви на гас за оваа зима

Европскиот комесар задолжен за енергетика, Марош Шефчович одржа нова рунда трилатерални разговори со Русија и Украина попладнево за транзитот на рускиот гас кон ЕУ преку Украина, ЕУ не очекува проблеми со снабдувањето оваа зима.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close