ЕвропаЕвропа.Портал

Една жртва во несреќа со мал авион во Италија

Едно лице загина, а три се повредени во несреќа со мал авион во близина на италијанскиот град Бергамо.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close