БизнисБизнис.ПорталЕвропаЕвропа.Портал

Една третина од ирските фирми изложени на ризик од Брегзит без договор

Една третина од ирските фирми ќе бидат изложени на ризик од реализирањето на Брегзит без договор, предупреди Националната банка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close