Дописници МКДОпштински вести

Една година работа на Дневниот центар за лица со посебни потреби од Македонска Каменица

Дневниот центар за лица со посебни потреби во Македонска Каменица денеска одбележува една година од почетокот на функционирање на установата. По тој повод, штитениците и вработените во Дневниот центар ги посетија претставници од локалната самоуправа, како и лица вработени во Центрите од регионот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close