ОпштествоСкопје

ДСД „Скопје“: МОН го врши објавувањето на резултатите за примени студенти

Објавување на резултати за примени студенти го врши Министерството за образование и наука исто како што го распишува конкурсот за добивање студентски легла во студентските домови, информира денеска Државниот студентски дом „Скопје“ - Скопје по обвинувањето на претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески дека сместувањето на студентите во студентските домови не е почнато и не се објавени списоците со примени студенти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close