Дописници МКДОпштински вести

Договорено продолжување на соработката меѓу општините Гевгелија и Пеонија

Гевгелискиот градоначалник Сашо Поцков и заменик градоначалникот на грчката општина Пеонија, Атанасиос Цурцос на денешната средба во Гевгелија договорија продолжување и продлабочување на досегашната соработка на двете општини преку заеднички проекти во рамки на ИПА програмата за прекугранична соработка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close