0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Доделени сертификати за инсталирање системи за користење енергија од обновливи извори во градби

Во Стопанската комора на Македонија денеска беа доделени сертификати за проектирање и инсталирање системи за користење енергија од обновливи извори на енергија (ОИЕ) во градби.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close