0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталВидеоДописници МКДЕкономијаОпштински вести

Димковски: Свињите да се уништат за да се спречи африканската чума

Свињите од дивите фарми мора да се уништат како дел од превентивните мерки, за да се спречи појавата на африканската чума во земјава,  порача уште еднаш Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close