Општински вестиСкопје

Девојка од Кисела Вода со победа над Грција освои злато во Романија

Градоначалникот на општина Кисела Вода Филип Темелковски денеска се сретна со Катерина Ацевска, победничка на Светскиот куп во џиу џица и со нејзиниот тренер Александар Ацевски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close